Shree Cement Ltd, Etah, Prayagraj'da fabrikalar kurmak için ₹ 2.000 crore yatırım yapıyor

Prokaryot

New member
ŞANSLI: Shree Cement Ltd, geçen yıl Küresel Yatırımcılar Zirvesi'nde eyalet hükümetiyle imzaladığı bir Mutabakat Zaptı'nı uygulamak için biri Etah'ta, diğeri Uttar Pradesh'teki Prayagraj'da olmak üzere iki çimento fabrikası kuruyor.” projeler Pazartesi günü başlayan temel atma töreninin bir parçasıydı.


Sunum için (kaynak)

“Şirket, Uttar Pradesh'teki çimento üretim kapasitesini genişletiyor ve kapasiteyi önümüzdeki 24 ay içinde yılda yaklaşık 1,5 milyon tonluk tahmini bir yatırımla yılda yaklaşık 7 milyon ton (MTPA) artırıyor. ₹2.000 crore” dedi ve ekledi, “Şirket halihazırda Bulandshahr'da 2 MTPA çimento tesisi işletiyor.”

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

“Şirketin Etah'taki 3,5 MTPA tesisinin önümüzdeki 12 ay içinde faaliyete geçmesi beklenirken, Prayagraj'da başka bir 3,5 MTPA tesisi kurulacak. Shree Cement, Etah'ta yaklaşık 17 hektarlık arazi satın aldı ve inşaat çalışmaları şimdiden başladı. 24 ay içinde üretime geçilmesi hedefiyle Prayagraj'da arazi edinimi süreci yakında başlayacak” diye konuştu.

Shree Cement Ltd Yönetim Kurulu Başkanı HM Bangur, temel atma törenine katıldı ve şirketin UP'deki kapasitesini artırma planlarını paylaştı. Ayrıca Hindistan'daki çimento endüstrisindeki genel talep ve arz durumunu da tartıştı.