Modi hükümeti yönetişimde yönetim ilkelerini uyguladı: Piyush Goyal

Prokaryot

New member
Birlik Bakanı Piyush Goyal Pazar günü Narendra Modi hükümetinin yönetişimde iyi yönetim ilkelerini uygulamanın klasik bir örneği olduğunu söyledi.

Modi hükümeti, yönetişimde iyi yönetim ilkelerini uygulamanın canlı bir kanıtıdır: Piyush Goyal (Kaynak)

Modi hükümetinin ne zaman bir sorunla karşılaşsa, sorunun ayrıntılı bir “temel nedeni” analizini yaptığını ve sağlam, sürdürülebilir çözümler ürettiğini söyledi.

HT ile bir dizi tarihi yürüyüşle Delhi'nin zengin tarihini deneyimleyin! Şimdi katıl

IIM Lucknow'un Manfest-Varchasva 2024'ünde sanal olarak 'Amiral Gemisi Lideri İnteraktif Oturum SİMGELERİ'ne hitap ederken Goyal, Modi hükümetinin tüm paydaşlarla çalışırken yönetim becerilerini kullandığını söyledi.

Başbakan Narendra Modi'nin Hindistan'ı nasıl ileriye taşıyacağına dair bir yol haritası (plan) hazırladığını söyledi. “Fakat Modi bunu tek başına hazırlamadı. Goyal, Hindistan'ın geleceği için bir yol haritası oluşturmak amacıyla 15.000 kişiden fikir ve geri bildirim aldı” dedi.

“Katılan herkesin ortaklığı, insanları dinleyen kararlı liderliğin bir başka örneğidir. Sonuç odaklı eylem hükümetimizin karakteristiğidir. Paranın miktarı önemli değil ama önemli olan sonuçtur” dedi.

Goyal, hukukun üstünlüğünün önemli olduğunu söyledi. “Yaptığımız her eylemde şeffaflık ve dürüstlük vardır. Her şeyin bir gecede olmayacağını bilerek öncelik veriyoruz. Swachta (temizlik) hükümetin önceliklerinden biriydi. Zamana bağlı yürütme, performansı tanımlamanın başka bir odak alanıdır. “Büyük kalkınma ve sosyal harcamaları finanse etmek için yenilikçi finansman modelleri kullanılıyor” dedi.

“Derin teknoloji, önemli bir rol oynadığı için her zamankinden daha fazla odaklanılıyor. Daha önce düşünülemez olan 5G’yi kendimiz geliştirdik. İnsanlar sorumlu tutulduğu için tüm programlarımızın hesap verebilirliği ve takibi var” dedi.

Hindistan'ın mevcut durumu ve beklentileri hakkındaki görüşlerini dile getirdi ve Amrit Kaal'ın Hindistan'ın gelişimi için önemini vurguladı. Ayrıca Modi hükümetine rehberlik eden ilkelerin altını çizdi ve ülkenin kalkınmasını şekillendirmede liderliğin, sivil katılımın ve yenilikçi fikirlerin önemini vurguladı.

IIM'ler gibi kurumların geleceğin liderlerini yetiştirmedeki ve sürdürülebilir büyüme ve küresel etki için akademi ile hükümet arasındaki işbirliğini geliştirmedeki önemli rolünün altını çizdi.

“Hindistan artık ekonomik felç aşamasından çıktı ve ekonomiyi yeniden tanımlamaya yöneldi.” diyerek ülkenin üçüncü büyük ekonomi olma yolunda ilerlediğini vurguladı.

“Başbakan Modi Hindistan'ı skandallar diyarının ötesine taşıdı ve onu dünyanın beşinci büyük ekonomisi haline getirdi. Bütün bunlar Modi'nin ileri görüşlü liderliği ve bu ülkenin gençliğinin gücü sayesinde mümkün oldu” dedi.

“UP, büyük nüfusunu kendi avantajına kullanarak modern altyapı ve yeni otoyollar inşa ederek artık bir turizm destinasyonu haline geldi” dedi.

UP'de kanun ve düzenin ülkenin ve sanayinin en iyileri arasında yer aldığını ve yatırımların UP'ye doğru yolda olduğunu söyledi. “Yaşam kalitesi artıyor, yaşam kalitesi artıyor” dedi.

Goyal, BJP'nin ideologu Pt Deen Dayal Upadhyay'a saygı duruşunda bulundu ve kapsayıcı kalkınma hakkında ilk konuşanlardan biri olduğunu söyledi.

Modi Hükümetinin 10 Yönetim Becerisi

1. Modi hükümeti her sorun için ayrıntılı bir temel neden analizi gerçekleştirdi ve sağlam, sürdürülebilir çözümler geliştirdi.

2. Tüm paydaşlarıyla işbirliği yaptı ve katılımını sağladı

3. İnsanları dinlemeye istekli kararlı liderlik

4. Sonuç odaklı eylem hükümeti tanımlar.

5. Hukukun üstünlüğü önemlidir.

6. Şeffaflık

7. Zamana bağlı yürütme

8. Büyük kalkınma ve sosyal harcamaların finansmanında yenilikçi finansman modelleri kullanılıyor.

9. Teknoloji odağı

10. Tüm programların sorumluluğu ve izlenmesi