Eski haydut Seema Parihar ve diğer üç kişi, adam kaçırma davasında dört yıl hapis cezasına çarptırıldı

Prokaryot

New member
KANPUR Auraiya'daki Anti-Dacoity Mahkemesi Çarşamba günü eski haydut Seema Singh Parihar (55) ve üç yardımcısını 1994 yılında fidye için bir adamı kaçırmaktan suçlu buldu. Özel Yargıç (Anti-Dacoity) Sunil Singh onları dört yıl hapis cezasına çarptırdı ve kendisini suçladı. para cezası ile ₹Tanesi 5.000.


Özel Hakim (Anti-Dacoity) Sunil Singh, onları dört yıl hapis ve para cezasına çarptırdı ₹Tanesi 5.000. (illüstrasyon için resim)

Bölge Hükümet Danışmanı (DGC) Abhishek Mishra ve Ek DGC (Anti-Dacoity) Mukesh Porwal, mahkemenin Parihar ve çete üyeleri Ram Kishan diğer adıyla Kishna, Chhote ve Aniruddh'u suçlu bulduğunu söyledi. Porwal, dört yıl hapis cezasına çarptırıldıklarını söyledi. Bu, Seema'nın geçmişteki 15 davadan beraat ettikten sonra ilk kez mahkum edilmesi olacak.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Bir zamanlar Lalaram Singh çetesinin bir üyesi olan Parihar, Singh'in bir polis karşılaşmasında öldürülmesinin ardından Haziran 2000'de UP polisi önünde teslim oldu. Eski haydut Phoolan Devi'yi ilham kaynağı olarak gördü ve 2010 yılında Big Boss'ta yarışmacı olarak yer aldı. Parihar da bir filmde görüldü. Hapisten çıktıktan sonra Samajwadi Partisine katıldı.

Ona karşı açılan dava 19 Mart 1994'te Auraiya Kotwali'de kaydedildi. Yaklaşık 15 ağır silahlı adam, Gadiya Baxiram köyündeki sulamayı denetlemek için tarlasında bulunan 25 yaşındaki Pramod Tripathi'yi kaçırmıştı.

Bu davadaki suçlama, mağdur bir şekilde evine ulaştıktan sonra açıldı. Bu davada çete lideri Lalaram ve Seema Parihar suçlanıyor. Bu davanın duruşması bir süre Etawah'da yapıldı, ancak Etawah'nın 1997'de bölge olarak ayrılmasının ardından Auraiya'ya taşındı. Seema da diğerleriyle birlikte yargılanırken Lalaram 2000 yılında Kanpur Dehat polisiyle çıkan çatışmada öldü.

Daha önce Parihar sıkı güvenlik altında Kanpur'a getirilmişti. Eski haydut, davaya karışmamasına rağmen cezalandırılmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. “Polisin bu davaya adımı nasıl ve neden eklediğini bilmiyorum” dedi.

Avukatı Kuldeep Dubey, mahkemenin kararına bir üst mahkemede itiraz edeceğini söyledi. “Seema, Lalaram'da tutukluydu ve Lalaram'ın sanık olduğu davalara karışmıştı” dedi ve bu nedenle diğer davalarda beraat ettiğini ekledi.

Parihar, 13 yaşındayken Lalaram ve Kusuma Nain tarafından kaçırıldı ve 1986'da başka bir dacoit olan Nirbhay Gujjar ile evlendikten sonra aktif bir dacoit oldu. Teslim olmadan önce UP ve Parihar Madhya Pradesh'te aleyhine 60'a yakın adam kaçırma, cinayet ve kundaklama vakası kaydedildi.